Czym wyróżnia się liliowy kot brytyjski?

Liliowy kot brytyjski na pierwszy rzut oka przypomina pluszowego misia. Jest to rasa niezwykle urocza, która cieszy się ogromną popularnością. Należy jednak pamiętać, że posiada ona wiele cech charakterystycznych. To właśnie osobowość powinna być czynnikiem determinującym do wyboru zwierzaka – będzie to nasz przyjaciel na długie lata.

 

Liliowe Koty Brytyjskie

Liliowy Kot brytyjski

Spokój i cierpliwość

Koty brytyjskie liliowe są zrównoważone i spokojne. Oczywistym jest, że małe kociaki pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa, jednak dorosłe osobniki mają w sobie zdecydowanie więcej opanowania. Nie są to zwierzaki natrętne, które będą walczyć o naszą atencję. Świetnie czują się w swoim towarzystwie. Lubią wylegiwać się i leniuchować. Bez trudu zostawimy je same w domu – nie musimy obawiać się przeraźliwego miauczenia i kociego smutku. Pomimo tego ważne jest to, aby poświęcać pupilowi uwagę. Z pewnością wyczujemy, kiedy ma ochotę na przytulanie, czy też głaskanie. Z czasem nauczymy się odczytywać jego komunikaty – gdy zwierzak będzie miał dość czułości, to wyraźnie nam to zasygnalizuje.

 

 

 

 

 

koty brytyjskie liliowe

Pogodne usposobienie

Liliowy kot brytyjski wyróżnia się pogodnym usposobieniem. Okazuje to jednak w sposób subtelny. Nie jest to zwierzak, który nie będzie odstępował nas na krok. Jest dostojny, a zarazem przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Nie będziemy mieć większych kłopotów z aklimatyzacją. Pupil szybko odnajdzie się w nowych warunkach, co stanowi niewątpliwą zaletę. Trzeb podkreślić, że koty brytyjski są dobrze nastawione nie tylko do osób dorosłych, ale również dzieci. Nie trzeba więc obawiać się, że będą one zazdrosny, czy też agresywne. Istotne jest jednak to, aby zrozumieć, że żaden kot nie jest zabawką dla maluchów. Niedopuszczalne jest ciągnięcie za ogon, czy też wąsy. Jeśli jednak dziecko odnosi się do zwierzaka właściwie, to najprawdopodobniej stworzą zgrany duet

 

 

Liliowe Koty Brytyjskie

Daniela Niebieskie Misie*PL

Instynkt Łowcy

Nie każdy wie, że liliowy kot brytyjski to również doskonały łowca. Polowania są dla niego prawdziwą przyjemnością. Jest to jednocześnie rasa bardzo cicha i powściągliwa w okazywaniu miłości. Bliskie osoby obdarza jednak bezgranicznym uczuciem. Kot brytyjski liliowy hodowla Niebieskie Misie cieszy się znakomitą opinią wśród najlepszych ekspertów. To hodowla w stu procentach legalna, która spełnia rygorystyczne normy i standardy. Wszystkie kocięta posiadają rodowód.

Liliowe koty brytyskie w naszej hodowli (kocięta)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *