Koty Brytyjskie Charakter

Ten wpis jest inny niż te, które napotkasz w internecie.  Bardzo obiektywny opis, na temat usposobienia kota brytyjskiego.

Koty brytyjskie, krótka legenda. Rzymska galera spokojnie pruła fale zbliżając się do brzegów wyspy. Pogoda, jak zwykle w tej części świata, nie rozpieszczała, a z nieba padał rzęsisty deszcz. Była to łódź jakich wiele pojawiło się tu od czasów inwazji. Tym razem wieziono ze sobą wyjątkowy ładunek, specjalny oddział. Masywne łapy, szeroka pierś, krótka szyja, miękka, gęsta sierść i jeden cel – zniszczenie szczurów naprzykrzających się rzymskim kolonistom. Tak, według legendy, mogła rozpocząć się historia jednego z największych symboli Wielkiej Brytanii. Nie chodzi tu ani o królową ani o herbatę, ale o coś równie ważnego. Wraz z rzymską cywilizacją na Wyspy przybyła także kwintesencja angielskiego stylu i osobowości, czyli kot brytyjski. Jest to zwierzęcy gentleman w każdym calu, powszechnie znany ze względu na swoją inteligencję i poczucie własnej godności.

koty brytyjskie charakter galera

Droga do chwały.

Niezależnie od nieprawdziwych i szkalujących jego dobre kocie imię opinii, które uznają go po prostu za snoba, Brytyjczyk zdecydowanie zasłużył sobie na powszechny szacunek. Udowodnił to zarówno swoją bogatą i długą historią jak i codziennym życiem w wielu mieszkaniach i domach. Szczególnym argumentem w obronie honoru tej szanowanej rasy jest fakt, że przez wieki musiał on na własny rachunek wiązać koniec z końcem, dzieląc losy pospolitego dachowca. To właśnie poprzez taką pracę u podstaw kot brytyjski zaprezentował swoją silną, niezłomną osobowość i wyjątkowy charakter. Na tyle mocno wkradł się w serca mieszkańców Wysp Brytyjskich, że w końcu w połowie XIX wieku został on objęty pierwszymi programami hodowlanymi, co zaowocowało pierwszym pokazem rasy w 1871 roku. Dumne pyski i lśniąca, krótka sierść podbiły legendarny londyński Pałac Kryształowy.

Jakie są koty brytyjskie?

Jeśli zastanawia Cię koty brytyjskie charakter to najpierw spójrz w ten inteligentny pyszczek. Krótki nos, głowa z charakterystycznymi fałdkami i duże oczy, w których kryje się mądrość i dokładny skaner spokojnie i z dystansem analizujący otoczenie. Przedstawiciele tej rasy żyją stosunkowo długo, więc wydłużony jest tu także okres ich dorastania i młodzieńczej zabawy. Dorosłe osobniki mają charakter umiarkowany stateczny, raczej nigdy nie będąc natrętnym w stosunku do właścicieli. Znając swoją wartość i godność koty brytyjskie nie lubią się narzucać. Po skończonych kocich obowiązkach kot brytyjski zawsze zwykle wolał pofilozofować o koncepcjach Davida Hume’a czy Adama Smitha zamiast błazeńsko dyndać na karniszu.

koty brytyjskie charakter-Kizy Mizy

Koty brytyjskie charakter:niewymagający partner.

Internet aż pęka w szwach od najrozmaitszych opisów pt. koty brytyjskie charakter, zgłębiających naturę kotów tej popularnej rasy, gdzie aż huczy od informacji potwierdzających ich wyjątkową inteligencję i wyrafinowanie. Zwykle w tego rodzaju przypadkach można mówić o pewnego rodzaju stereotypie, który jest nie do końca słusznie powielany przez kolejne źródła. Jednak w tym przypadku można śmiało potwierdzić, że w baśni o kocie brytyjskim gentlemanie jest nie tylko ziarno, ale spora dawka prawdy. Jakie są tego zalety? Kot brytyjski charakter, jest to świetny i spokojny towarzysz, partner do życia, który nie wymaga wokół siebie dużo pracy. Jest samodzielny i spokojny, a poza tym nie wymaga też specjalnie dużej pielęgnacji. Brytyjczyk nie przejawia też specjalnych potrzeb destrukcyjnych.

Odżywianie

Koty brytyjskie to największe koty z rasy krótkowłosych. Takie rozmiary zobowiązują, a jednocześnie wymagają dostarczenia dla nich odpowiedniej dawki energii. W tym miejscu pojawia się bodaj jedyna rysa na zbroi kociej obojętności, a mianowicie stosunkowa duża niewybredność jeśli chodzi o jedzenie. W trakcie posiłku kodeks gentlemana zostaje chwilowo odwieszony na kołek obok melonika. Złośliwi twierdzą też, że jest to jedna z przyczyn głośnego poruszania się tego kota podczas biegu. Jednak nie słuchając złośliwych podszeptów można stwierdzić, że przeciętny kot tej rasy osiąga od 4 do 9 kilogramów. Pomimo tego co wcześniej opisane  w tym akapicie, koty brytyjskie to jeden z najbardziej łownych kotów. 

koty brytyjskie charakter-wujek cosmo

Każdy kot to rasa sama w sobie.

Rzecz jasna koty brytyjskie charakter, to niezależnie od rasy, to skomplikowane stworzenia, z których każdy posiada swoje indywidualne cechy charakteru, zwyczaje, upodobania, historię. Człowiek ze swoim upodobaniem do matematycznego sklasyfikowania oraz uporządkowania rzeczywistości jest je w stanie w najlepszym razie spróbować unormować pod względem fizycznym. Wszystkim innym klasyfikacją pojedyncze koty zręcznie się wymykają spadając przy tym oczywiście na cztery łapy. Właśnie z tego powodu trzeba oczywiście brać poprawkę, że dany opis rasy nie oddaje w pełni indywidualnego charakteru danego zwierzęcia. Wskazuje pewne statystyczne powtarzalności. Tak więc nie każdy kot brytyjski będzie w równym stopniu łakomczuchem i nie każdy będzie tak samo powściągliwie okazywał uczucia. Jednak w każdym z nich odnajdziemy tę iskrę niezależności i kociej mądrości świadczącej, że jest to przedstawiciel tej wspaniałej rasy.

Poczytaj także na temat naszych kotek gdzie krótko opisujemy koty brytyjskie charakter naszych kotek

Nazwa Naukowa: Felis catus

 

Polub, skomentuj, udostępnij.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *