Koty Brytyjskie Hodowla

Koty brytyjskie hodowla

Rasa kotów brytyjskich wywodzi się jeszcze z czasów gdzie to legiony rzymskie sprowadziły rasę na Wyspy Brytyjskie i od tego czasu koty te uznawane były za angielską rasę kotów domowych. Dopiero w latach 50 XX wieku naukowcy postanowili skrzyżować dwie rasy kotów i ulepszyć gatunek, który oficjalnie nazwany został kotem brytyjskim błękitnym. “Błękitne koty brytyjskie hodowla” to bardzo szeroki i wymagający temat. Koty brytyjskie uznawane są za najchętniej wybierane jeśli chodzi o zakup i chęć posiadania pięknego rasowego kota.

Wygląd i cechy charakteru brytyjskiego kota błękitnego

Koty brytyjskie należą do największych kotów krótkowłosych. Ważą od czterech do dziewięciu kilogramów. Mają krótkie, mocne, silne łapy, mocna rozbudowana piersiowa, okrągła głowę i puszysty długi ogon. Przez krótkie łapki wyglądają jakby były grube i krępe. Posiadają krótką, gęsta i bardzo miękka sierść. Ich umaszczenie może być różne, od błękitnej sierści, czarnej, białej a nawet rudej. Koty brytyjskie niebieskie mają oczy pomarańczowe, błękitne, zielone a nawet bursztynowe. Ich uszy są małe, zaokrąglone i szeroko rozstawione. Brytyjczyki są kotami domowymi, spokojnymi, i bardzo wiernymi swoim właścicielom. Lubią towarzystwo zarówno dzieci jak i innych zwierząt, które posiadamy w naszym domu. Sprawdź także koty brytyjskie charakter

koty brytyjskie hodowla

Jak dbać o brytyjskiego kota błękitnego

Posiadając w domu jakiekolwiek zwierzę należy pamiętać o prawidłowym dbaniu o swojego pupila. W wypadku posiadania kota brytyjskiego należy pamiętać o regularnym szczotkowaniu grubej i gęstej sierści i wyczesywaniu jej odpowiednią do tego szczotka. Przycinanie pazurków, sprawdzanie zębów i uszu naszego pupila również jest istotne w prawidłowym rozwoju jak i codziennym dobrym samopoczuciu kota. Pokarm jaki powinniśmy podawać powinien zawierać wszystkie odpowiednie do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania kota. Na półkach sklepowych jest wiele produktów dla kotów o pełnej gamie witamin potrzebnych w codziennej kociej diecie. Dodatkowo należy pamiętać, że do picia najlepiej podawać kotom wodę zamiast mleka, które może wywołać reakcje alergiczne.

 

Kot brytyjski błękitny

Decydując się na kupno kota rasowego, w tym wypadku kota brytyjskiego błękitnego należy z wielka uwaga przyjrzeć się hodowli, która powinna mieć wszystkie uprawnienia do hodowli tego gatunku kotów. Same kocięta powinny być wydane nowemu właścicielowi osiągając minimum 12 tygodni, powinny być dwukrotnie zaszczepione oraz posiadać książeczkę zdrowia, oraz międzynarodowy rodowód. Dodatkowo kocięta powinny być samodzielne, nauczone korzystania z kuwety i samodzielnego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *