koty brytyjskie olx

Niezależność i brak możliwości całkowitego oswojenia – te cechu u kotów jedni kochają, inni już niezupełnie. Badania dotyczące ewolucji ssaków dowodzą, że kot zawsze pozostanie w jakiejś części dziki i niezależny od właściciela, ponieważ silnie wykształcony instynkt łowczy pozwala mu samodzielnie zadbać o swoje wyżywienie. Odpowiedni dobór rasy kota pozwala jednak na zyskanie nowego, kanapowego przyjaciela. Każdy, kto potrzebuje zrównoważonego i przywiązującego się kota powinien wybrać kota brytyjskiego.

Koty brytyjskie OLX

Zrównoważony charakter kotów brytyjskich sprawia, że jest on najlepszym przyjacielem zarówno rodzin z dziećmi, jak i osób starszych. Koty brytyjskie cechują się pogodnym i radosnym usposobieniem. Ze względu na swoją krępą budowę ciała postrzegane są jako koty kanapowe, jednak, jak każde czworonogi, uwielbiają zabawy zarówno z ludźmi jak i innymi zwierzętami. Decydując się na kupno kota warto wybrać sprawdzoną i profesjonalną hodowlę. Wpisując w wyszukiwarkę hasło “koty brytyjskie OLX” czy “kot brytyjski niebieski OLX” nie sugerujmy się jedynie ceną i wyglądem zwierzęcia. Sprawdźmy jego hodowcę, ponieważ kupując kota z zarejestrowanej hodowli zyskujemy pewność stabilności charakteru zwierzęcia, otrzymujemy jego rodowód oraz mamy gwarancję, że w miejscu hodowli przestrzegano wszelkich przepisów oraz norm.

Wygląd i usposobienie

Koty brytyjskie cechują się krępą i zwartą budową ciała, dużą głową oraz pięknym, krótkim i niezwykle puszystym futrem. Samce Brytyjczyków potrafią osiągnąć imponujące rozmiary, które dodatkowo potęgowane są dzięki puszystości futra. Koty brytyjskie nie wymagają codziennej pielęgnacji, więc szczotkowanie powinniśmy im zapewniać raz w tygodniu. Swojego opiekuna obdarzają największym uczuciem oraz przywiązaniem, potrafią również bardzo szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Wybierając w internecie koty brytyjskie OLX posiada bogatą ofertę kotów tej rasy o różnej maści, pochodzących od różnorodnych hodowców oraz sprzedawanych w zróżnicowanych cenach. Chcąc zostać szczęśliwym posiadaczem inteligentnego, pogodnego i nienatrętnego kota brytyjskiego warto więc podejmować przemyślaną decyzję poprzedzoną weryfikowaniem danych hodowcy.

Kilka ciekawostek

1. Zarówno koty brytyjskie, jak i wszystkie inne nie powinny pić mleka. Wywołuje u nich biegunkę, a w konsekwencji może prowadzić do odwodnienia. Koty powinny pić wodę, a jeśli bardzo chcemy podać kotu mleko powinien to być specjalny produkt sprzedawany w sklepie zoologicznym.

2. Kot mruczy zawsze wtedy, gdy jest mu dobrze. Ale nie tylko! Mruczy, gdy się boi, jak coś go boli lub wtedy, gdy chce się uspokoić.

3. Rude lub miedziane przebarwienia na sierści kota, które wcześniej nie występowały, są skutkiem zarobaczenia. Powinniśmy udać się wtedy do weterynarza po tabletki lub zastrzyki odrobaczające.

O hodowli  miot E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.