Kotka brytyjska ruda Afi

Kotka brytyjska ruda Afi

Kotka brytyjska ruda Afi przyjechała do nas z Poznania z hodowli Koci Las*PL na początku jesieni w 2014 roku.Od pierwszego spojrzenia uwiodła Agnieszkę swoją barwa futra. Jest idealnie ruda bez żadnej łatki innego koloru. W kodzie EMS ma ona oznaczenie BSH d 22. W ogóle Afi jest bardzo specyficzną kotką brytyjską. Moja żona Agnieszka twierdzi, że Afi uważa mnie za swojego męża hehehe. Może i coś w tym jest. Chodzi za mną krok w krok, chyba że śpi albo je.

Afi jest bardzo specyficzna nie tylko ze względu na futro ale także na charakter.  Chociaż nie jest tak silna fizycznie jak Tosia to ona dzierży władzę w stadzie i nie daje jej sobie odebrać. Kotka brytyjska ruda Afi jest bardzo inteligentna dlatego też jest na pierwszym miejscu w hierarchii stada.

Afi jest straszną gadułą nie raz w nocy usiądzie sobie na mojej klatce i wydaje różne dźwięki zbliżone do miauczenia i wtedy trzeba ją koniecznie głaskać. Ruda Grażynka( tak nią czasem wołamy) reaguje na swoje imię jak pies gdy ją zawołam biegnie do mnie z ogonem do góry jak pies wydając różne dźwięki i muszę ją chociaż dotknąć bo się obrazi.

Jak na kota brytyjskiego jest bardzo skoczna i łowna, jej ulubioną zabawka jest wędka z piórkami z bażanta.Potrafi skakać z tymi piórkami godzinami a podskakuje na ponad metr robiąc salta w powietrzu. Kocha także siedzieć w oknie godzinami i polować w “myślach” na ptaszki.  Czasem podsypię trochę chleba na parapet to wtedy Afi szaleje 🙂

Trochę jej zdjęć jest w galerii poniżej nie są najlepszej jakości ale cóż robione telefonem i zwykłym aparatem kompaktowym

 

Odwiedź także nasz kanał na YouTube

 

Polub, skomentuj, udostępnij.

strzałka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *